Ekonomi

Power Union Yurt Dışında İlk Büyük Satışını Gerçekleştirdi

Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde kurulan Muğla Tarımsal Güç Birliği Kooperatifi, Dalaman yerel susamından ürettiği 3 ton tahini İspanya, Fransa ve Kore’ye sattı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Muğla ilinin sonlarında faaliyet gösteren tarım kooperatiflerinin ortaya çıkmasıyla birlikte kurulan Muğla Tarımsal Güç Birliği Kooperatifinin satış ve pazarlama faaliyetleri sonuç vermeye başladı.

Muğla Tarımsal Güç Birliği Kooperatifi; Dalaman, yerel susamdan ürettiği 3 ton tahini Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin pazarlama üsleriyle hem yurt içine hem de İspanya, Fransa ve Kore’ye sattı.

Muğla Tarımsal Güç Birliği Kooperatif Lideri Fatih Öztürk, “Muğla’nın tamamını temsil eden güzel ve güçlü bir ekip oluşturduk. Güç Birliğimiz kısa sürede kurumsal yapısını tamamlayarak ilk büyük satışını gerçekleştirdi. Muğla’nın verimli topraklarında üretilen susamdan elde edilen tahin yurt dışına satıldı. Bu sadece başlangıç. İşbirliğimiz ile üreticilerimiz kazanırken, tüketiciler de kaliteli ürünlere daha uygun fiyata ulaşabilecek. Büyükşehir Belediyemizin ekleri ile uyum içinde hep birlikte çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.” söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-adakli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu