Haber

Yaz okullarında eğitim ve eğlence bir arada

DENİZLİ (İGFA) – Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşlara ücretsiz spor kursları sunduğu Yaz Spor Okulları tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda 22 farklı spor dalında 7’den 70’e 17 bin 404 kursiyere atletizm, badminton, bale, basketbol, ​​buz pateni, jimnastik, güreş, judo, karate, masa tenisi, nefes egzersizleri, okçuluk, pilates, satranç, step aerobik, taekwondo, tenis, voleybol, yoga, yüzme, zumba ve zumba ve her iki temel spor branşında çocuk temel sporları eğitimi veriliyor. Tam bir yaz süren spor okullarına en çok çocuklar, gençler ve kadınlar ilgi gösteriyor. Geleceğin yeteneklerinin keşfedilmesine katkı sağlayan ve sağlıklı bir genç neslin oluşmasında değerli bir etken olan Yaz Spor Okullarında bu yıl en çok yüzme kursları ilgi görürken, başta pilates, zumba, yoga, basketbol, ​​voleybol, tenis, jimnastik ve taekwondo olmak üzere 22 farklı branşta vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Bir sonraki kurs kayıt tarihi 31 Temmuz – 4 Ağustos tarihleri ​​arasındadır.

Öte yandan özellikle çocuk ve gençlerin zihinsel ve fiziksel gelişimlerine, sosyalleşmelerine katkı sağlamak ve yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla açılan Yaz Spor Okulları’na yeni yatay geçiş kayıtlarının 31 Temmuz-4 Ağustos tarihleri ​​arasında www.denizli.bel.tr adresinden online olarak yapılabileceği belirtildi.

Önder Zolan: “Sporun şehri Denizli”

Denizli’de 7’den 70’e herkesin spor yapabilmesi için çalıştıklarını belirten Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’ye yakışır bir spor kenti anlayışıyla hizmet verdiklerini söyledi. 22 branşta sadece çocukların değil, gençlerin ve yetişkinlerin de yararlanabileceği ücretsiz spor kursları verdiklerini belirten Lider Zolan, “Spor hayatın ta kendisidir. Yenilgi vardır, zafer de vardır. Spor disiplin, takım ruhu, sağlık ve mutluluktur. Büyükşehir Belediyesi olarak insanımızın daha sağlıklı ve mutlu olması için tüm imkanlarımızı sunmaya devam ediyoruz.” Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak kentte yaşayan her vatandaşın memnuniyeti, sağlığı ve huzuru için çalıştıklarını belirten Önder Zolan, “Denizli’mizi spor ve sanatla buluşturmak, daha ileriye taşımak için çalışmalarımıza her geçen gün devam edeceğiz. Kurslarımıza katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

haber-ispir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu